• Morluklar ve çizgilenmeler için doğal maske ;

   İçindekiler:
  1 ampul e vitamini,
  1yemek kaşığı buğday özü yağı,
  2 yemek kaşığı at kestanesi yağı,
  1 yemek kaşığı badem yağı

  Yapılışı:
  Bütün malzemeleri karıştırıp göz altlarımıza her akşam uygulayalım . Bu karışım eşit oranda hazırlanıp daha fazla yapılabilir.Saklanmasında sakınca yoktur.

  Kuru ciltler için maske ;

  Kuru ciltler, kış mevsiminden en çok etkilenen cilt tipidir. Bazen ciltte yaşanan kuruluk boyutundan dolayı pul pul dökülmeler, kızarıklıklar ve acı hissi bile oluşabiliyor.  Nemsizliğin yarattığı etkileri hafifletmek için mucize bir yiyecek olan avokado ile hazırlayacağınız maske ile cildiniz nemlenecek, bu maske özellikle çok kuru ciltler için önerebilirim.

  Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı avokado
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı badem yağı (zeytinyağı ya da hindistancevizi yağı da kullanabilirsiniz)

  Süper meyve olarak bilinen Avokado içeriğindeki A, B, K ve E vitaminleri demir, kalsiyum, potasyum, bakır, magnezyum ve doymamış yağlar ile cildinize hazırlayacağınız maskelerde de vazgeçilmez bir malzeme olacak. Avokado ile hazırlanan maskeler ile cilt esnekliği ve sıkılığı artar, gözeneklerde de küçülme olur. Ezilmiş avokado, bal ve badem yağını homojen bir karışım elde edene kadar iyice karıştırın.  Karışımı yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize ince bir tabaka oluşturacak bir şekilde sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yavaşça temizleyin.

   

  Karma ciltler için nem maskesi ;

  Karma cilt, bakımı en zor cilt tipidir. T bölgesindeki aşırı yağlanma ve yüzün diğer bölgelerindeki kuruluğu dengelemek ekstra bir çaba ve özeni gerektirebilir.

  Muz Maskesi ;

  Günlük beslenmemizde muhakkak yer alması gereken meyvelerden biri olan muzun faydalarını artık hepimiz biliyoruz. Özellikle kadınların beslenmesinde eksik etmemeleri gereken muz içeriğindeki A, B, E vitaminleri, magnezyum ve potasyum ile cildimize uygulandığında da çok iyi bir nemlendirici ve cilt tazeleyici, aydınlatıcı ve ince kırışıkların giderilmesinde etkili olur.  Özellikle karma ciltlerde cildin yağ dengesini koruyacak, kuru bölgeleri de nemlendirecek…

  Malzemeler: 

  • Küçük bir muzun yarısı
  • 1 yumurta,
  • 1 yemek kaşığı bal,
  • 1 yemek kaşığı yağlı süt

  Bir kabın içine aldığınız muzu iyice ezin ve üzerine bal, süt ve yumurtayı ekleyerek homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzün her bölgesine eşit miktarda sürün ve 10-15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

  Yağlı ciltler için maske ;

  Yağlı Ciltlerin kış için özel bir maskeye ihtiyacı yoktur. Ancak yine de her cildin, her zaman bakıma ihtiyacı vardır. Ciltteki parlamayı giderecek, yağ dengesini sağlayacak bir maske tarifini kışın da uygulayabilirsiniz. Yulaflı maskeler özellikle yağlı ciltlerin kullanabileceği dengeleyici, parlama giderici olarak kullanılabilir. Maskeye eklenecek diğer malzemelerle de

  • ¼ Su bardağı pişmiş ve soğutulmuş yulaf ezmesi
  • 2-3 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çorba kaşığı bal

  Yulaf ezmesini, yoğurdu ve balı iyice karıştırın. Sonra yüzünüzün her bölgesine ince bir tabaka halinde sürün. 10-15 dakika kadar bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın.

  Tüm maskelerin ardından evde uyguladığınız günlük kreminizi sürüp, bakımınızı bitirebilirsiniz.

Kategoriler